Soğuk Lazer

SOĞUK LAZER UYGULAMASI NEDİR?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de epilasyon yöntemleri her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle bayanlar tarafından istenmeyen tüylerin tamamen ortadan kaldırılması için, çeşitli epilasyon yöntemleri tercih ediliyor. Soğuk lazer epilasyon ise vücut tüylerini yok etmede kullanılan, en yeni ve en konforlu epilasyon teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha az seans sayısı ile daha fazla alandaki tüy köklerini hedef almayı amaçlayan soğuk lazer epilasyon tekniği ile diğer yöntemlere nazaran çok daha kısa sürede sonuç alınabiliyor.

Nefes Estetik ve Güzellik Merkezi Ümraniye‘de soğuk lazer epilasyon uygulamaları uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

SOĞUK LAZER EPİLASYON YÖNTEMİ YÜZ İÇİN UYGUN MU?

Yüz bölgesinde yer alan tüyler, vücudun diğer bölgelerinde yer alan tüylere göre daha kısa sürede uzar ve daha kısa sürede belirginleşir. Özellikle de kadınlarda, sakal ve bıyık bölümünde yer alan tüylerin uzaması, rahatsız edici bir durumdur. Yüz bölgesinde yer alan kıl kökleri de vücudun diğer bölgelerinden daha farklıdır. Normale oranla daha derin köke sahip olan yüzdeki tüyler, hormonal faktörlerden de etkilenerek uzamaya meyilli bir hal alır. Bu nedenle yüzde uygulanan çoğu lazer uygulaması, başarısızlıkla sonuçlanır. Bu da hem zaman hem de para kaybı anlamına gelir. Soğuk lazer epilasyon sistemi ise yüzde yer alan derin köke sahip tüylerde mükemmel bir sonuç verir. İlk seanstan itibaren yüzdeki tüy kökleri zayıflama ve zamanla yok olmaya başlar. Soğuk lazer epilasyon sistemi son derece hijyenik olmakla beraber, uzman kişiler tarafından uygulandığı taktirde ciltte herhangi bir hasara da yol açmaz.

SOĞUK LAZER EPİLASYON SEANSLARI VE UYGULAMASI

Soğuk lazer epilasyon sistemlerinin tasarımının altında yatan ana amaç, çok daha az seans sayısı ve acı hissiyatıyla maksimum verimi sağlamaktır. Diğer yöntemler ile 15 – 20 seans arasında elde edilen başarı, soğuk lazer epilasyon ile 6 – 8 seans arasında elde edilebilir. Ayrıca soğuk lazer epilasyon seans süreleri de diğer yöntemlere göre daha kısadır. Yöntemin sunduğu bir diğer avantaj ise tamamen acısız olmasıdır. Cildi -3° C’ye kadar soğuttuktan sonra, kıl köklerini kademeli olarak ısıtan sistem sayesinde uygulama esnasında acı hissiyatı oluşmaz.