3D Microblading

3D MICROBLADING NEDİR?

3B mikro bıçak; Kıl tekniği denilen mineral boyalar kullanılarak kaşların ve saçların manuel olarak kalınlaştırılması işlemidir. Uygulama, ekim yapılamayan saç dökülmesi veya seyrelmesi olan bölgelere veya şekli, yapısı veya hacmi tatmin edici olmayan kaşlara özel bir makinede hazırlanan mineral boyaların uygulanmasından ibarettir. Tek kullanımlık bir iğne ile cilt yüzeyinin altına yerleştirilen boyalar, uygulama alanlarına doğal saç veya tüy görünümü verir. Bu yarı kalıcı teknik, uygulanan kişinin hücrelerinin yenilenmesine bağlı olarak minimum 2-3 yıl sürecektir. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer.

3D Microblading uygulamasının kalıcılığı

Yarı kalıcı bir başvuru süreci belirtmek daha doğru olacaktır. Çünkü cilt tipine bakılmaksızın özel mineral pigmentler kullanılır, cilt ne kadar çok yenilenirse, o kadar solgunlaşır eski dışavurumunu kaybeder. Uygulama sahasının güneşe karşı korunmaması, uzun süreli ve korunmasız güneşlenme veya güneşlenme de uygulamanın ömrünü kısaltan faktörlerdir.

Uzmanın tavsiyelerine tam olarak uyulur ve uygulama sonrasında özen gösterilirse uygulama en son haliyle maksimum 3 yıl süre ile dayanıklılığını korur.

3D Microblading ve klasik kalıcı makyaj uygulamalarının farkları

Kıl tekniği ve klasik kalıcı makyaj 4 şekilde farklılık gösterir. Görsel, teknik, pigment ve iğne olmak üzere ikiye ayrılan bu iki işlemin dayanıklılığı, uygulamayı uygulayacak kişinin cilt tipine göre değişiklik gösterebilir.

  • Görsel fark: Kıl tasarımlar uygulandığında çok doğal ve kişisel görünüyor. Klasik sistem elle değil bir cihazla yapıldığı için her tasarım hemen hemen aynıdır. Bu durum doğal olmaktan uzak olmakla birlikte fabrikasyon bir görünüme neden olur.
  • Teknik farklılık: Kıl tekniğinin yapım aşaması, bir uzmanın deneyimine dayanmaktadır. İşlem iğnelerle yapıldığı gibi. Klasik sistemde bir cihaz kullanılmaktadır.
  • Pigment Farkı: 3D microblading sisteminde kullanılan pigmentler (mineral boyalar) geleneksel sistemlerde kullanılanlardan daha yoğundur. Ayrıca yapıları ve kullanılabilecek tekniklerinden dolayı karıştırılarak uygulanabildiğinden kişinin saç ve göz rengine en uygun renk alternatifi elde edilebilir.8
  • Görsel fark: Kıl tekniği ile yapılan tasarımlar uygulandığı an itibariyle oldukça doğal ve kişiye özel bir görünümdedir. Klasik sistem manuel değil cihaz aracılığıyla yapıldığı için her tasarım neredeyse birbirine benzer. bu durum doğallıktan uzak olmakla birlikte fabrikasyon bir görüntüye neden olur.
  • Teknik fark: kıl tekniğinde yapım aşaması uzmanın tecrübesine dayalıdır. Çünkü işlem iğneler yardımı ile yapılır. Klasik sistemde ise cihaz kullanılır.

Pigment farkı: 3D microblading sisteminde kullanılan pigmentler (mineral boyalar), klasik sistemler kullanılan pigmentlere göre daha yoğundur. Ayrıca yapıları ve kullanılabilen teknik gereği karıştırılarak da kullanılabilme olanağı sağladıklarından kişinin saç ve göz rengine en uygun olacak renk alternatifi yakalanabilir.