Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Önlemek 

Göz bakımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri göz çevresindeki ve altındaki kırışıklıklardır. Günümüzde insanlar, uykusuzluk, gün içinde yetersiz içme suyu, güneşe aşırı maruz kalma gibi hızlı ve stresli bir yaşam sürmekte, bu da göz çevresindeki kırışıklıkların giderek artmasına ve yavaş yavaş yok olmasına neden olacaktır. Bu nedenle öncelikle gözlerinize ve genel sağlığınıza iyi gelen alışkanlıklar geliştirmelisiniz.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Öncelikli olarak göz çevresi kırışıklığı için sizin üzerinize düşenler:

  1. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku uyumaya özen gösterin. Hemen her gün aynı saatte uyumak ve uyanmak hem vücudunuzu, hem de cildinizi düzene sokar, cildinizin kurumasını önler.
  2. Gün içerisinde ortalama 2 litre su içmeye özen gösterin. Özellikle uyandığınızda içeceğiniz bir bardak su, cildinize hayat verecektir. Sık sık su içerek cildinizin nemli kalmasını sağlayın.
  3. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce, yüzünüze mutlaka güneş kremi sürün. Kış mevsiminde dahi olsanız güneş gözlüğünüzü yanınızdan ayırmayın. Unutmayın, dışarıda göz çevrenizi korumanın en iyi yollarından biri güneş gözlüğü kullanmaktır.
  4. Cildinizi, özellikle göz çevrenizi uyumadan önce yumuşak dokulu bir pamukla temizleyin. Göz çevrenizdeki gözeneklerin gece boyunca açık olmasına ve hava almasına izin verin.

Göz Çevresine Gençlik Dokunuşu: Youth Dose Eye Treatment  

Gün içinde yukarıdaki rutini oluşturduktan sonra, cildiniz için yapmanız gereken bir sonraki şey, solüsyonun daha hızlı gerçekleşmesi için göz çevresinde en iyi kırışıklık önleyici krem ​​kullanmaktır. 

Nefes Estetiğin yeni ürünü “Gençlik Dozajı Göz Bakımı”, göz çevresinde oluşabilecek çeşitli sorunlara tek bir çözüm sağlayabilen üç çözüm sunuyor.

  • Pro-Retinol:Retinol, A vitamini türevlerinden biridir ve göz kırışıklıklarını çözen en hızlı maddelerden biridir. Ürünün içerdiği retinol, göz çevresinde elastikiyet sağlayarak kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir. 
  • Vitamin Cg :Bu madde, cilt için antioksidan olan glikozitler adı verilen bir C vitamini türüdür. Özellikle gözlerin parlak görünmesi ve cilt dokularının yenilenmesi için etkilidir.
  1. Üzüm Çekirdeği Özü :Üzüm çekirdeği ekstresinin antioksidan etkisi C vitamininden 50 kat daha hızlıdır. Üzüm çekirdeği özü, cilt elastikiyeti için güçlü bir maddedir, koyu halkaların görünümünü azaltabilir ve göz çevresini aydınlatmaya yardımcı olabilir.