Kirpik Lifting

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting işlemi, son zamanların en sevilen kalıcı makyaj uygulamalarından biri olarak herkesin dikkatini sık sık çekmektedir. Peki nedir bu kirpik lifting tam olarak? Nasıl uygulanır? Canınızın yanmasına neden olur mu? Bu yazıda her sorunun cevabını tek tek veriyoruz.

Kirpik lifting işlemi, kirpikleri 3 ay kadar uzun olan bir süre ile kalıcı biçimde kaldırıp kıvırma işleminin genel bir adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer düz yapıda olan kirpikleriniz varsa, bu işlemi kesinlikle yaptırmalısınız diye düşünüyoruz.

Bu işlem esnasında kirpiklere birtakım zararsız kimyasal solüsyonlar sürülüyor ve kirpikler uzun bir zaman dilimi boyunca maskara kullanmadan da kalkık ve kıvrık duruyor. Bu işlem sayesinde göz alıcı kirpiklere sahip olmak artık son derece kolay! Bebeklerin kirpikleri kadar saf ve doğal görünen kirpiklere sahip olacaksınız. Müthiş değil mi?

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada, kirpiklere uzun bir süreyle kıvrık ve kalkık bir tesir verilir. Bunun için de ilk önce kirpik çizgisinin olduğu kısma silikon bir ped yapıştırılır. Ardından da kirpikler teker teker geriye doğru taranıp o pedin üzerine yapıştırılır.

Daha sonra ise kirpiklerin bu kıvrık görünümünü korumak amacıyla birtakım solüsyonlar, birkaç farklı adımda uygulanmaktadır. Nadiren de olsa kirpikler, kirpik bigudisi adlı araca sarılabilmektedir.
İlk kısımda geriye dönük yapıştırılan kirpiklerin üzerine mikro yapıdaki çubuklar aracılığı ile jel kıvamda bir solüsyon sürülmektedir. Yaklaşık olarak da 15 dakika kadar bekletilmektedir.

Bu kısımda, kirpiklerin birbirlerinden ayrılmaları ve solüsyonun her bir kirpik üzerine eşit biçimde sürülmesi önem taşıyor. İkinci aşamada ise kirpiğe farklı bir solüsyon daha sürülerek tekrar bekletilmeye başlanır.
Sonuncu adımda ise kirpiklere keratin yüklemesi, renk ve hacim veren farklı bir solüsyon daha sürülüp bu güzel uygulama tamamlanmış oluyor. İşlem toplamda 1 saat kadar sürüyor.
Dikkat çekici ve göz alıcı kirpiklere sahip olmak istiyor fakat takma kirpik takmaktan pek de hoşlanmıyorsanız kesinlikle kirpik lifting yaptırmalısınız. Bu işlem sayesinde kirpikleriniz herkesin dikkatini çekecek ve harika kirpiklere sahip olmuş olacaksınız.