Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

 

Elektroterapi olarak da adlandırılan pasif jimnastik, kasların elektriksel uyarılma mantığını izler.

Pasif Jimnastik Nedir?

Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanı sıra çalışamayan kaslarımız da var. Pasif jimnastik, çalışmayan kasların radyo dalgalarını kullanarak hareket etmesini sağlar.

Sorunlu bölgeyi pedlerle birleştirerek, düşük voltajlı bir akım verilir ve kaslar çalışır. Bu şekilde beden üzerindeki enerjiyi fiziksel güç harcanmış gibi kullanır. Birden fazla hijyenik kadın bağının mevcudiyetinden dolayı vücudun birden fazla bölgesini aynı anda üst üste bindirebilir ve aynı anda farklı bölgelerdeki kaslar üzerinde çalışabilir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye en uygun ortamda uygulama gerçekleştirilir.

Uygulama sonrasında günlük hayatınızı bozacak herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Uygulama tamamlanır tamamlanmaz kişi normal hayatına dönebilir. Prosedür radyo dalgalarını içerdiğinden, kalp pili ve hamile kadınlar dışında herkes kullanabilir. Kalp pili olan kişiler, bir doktora danışarak izin alarak kullanabilirler.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?

Pasif jimnastik uygulaması 15 seanslık bir pakette gerçekleşir. Seansların sıklığı haftada 3-5 defadır.

Tek bir uygulama seansı ortalama 30-35 dakika sürer. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 10 seans sonra etkisini gösterecektir. Bu etki süresi kişinin metabolik hastalığına, fiziksel aktivite durumuna ve diyetine bağlı olarak değişir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Pasif jimnastik vücut üzerinde egzersize benzer bir etkiye sahipken, enerji kullandığı için metabolizmayı aşırı yükleyerek kalori yakar. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokusunu uyararak yağların vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bu uygulama tek başına toplam vücut ağırlığını azaltmada etkili değildir. Diyet planlamasının yanı sıra diyet destek uygulaması olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastikte diyetisyen gözetiminde hazırlanan uygun kalori ve beslenme programı sayesinde ideal kiloya ulaşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecindeki kişilerin kilo verme süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yaparak vakit ayıramayanlar veya fiziksel problemler nedeniyle egzersiz yapamayanlar için iyi bir alternatiftir.

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?

  1. Kalp pili olan kişiler,
  2. Hamile kadın,
  3. Bu uygulama regl döneminde olan kadınlar dışında herkese uygulanabilir.

Kalp pili olan kişiler, bir doktora danışarak izin alarak kullanabilirler.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Sorunlu bölgeyi pedlerle birleştirerek, düşük voltajlı bir akım verilir ve kaslar çalışır. Birden fazla hijyenik kadın bağının mevcudiyetinden dolayı vücudun birden fazla bölgesini aynı anda üst üste bindirebilir ve aynı anda farklı bölgelerdeki kaslar üzerinde çalışabilir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye en uygun ortamda uygulama gerçekleştirilir.