Anti Aging Uygulması

ANTİ AGİNG NEDİR?

Yaşlanma, yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücutta gözle görünür değişikliklerin olmasının genel adıdır. Yaşlanmaya bağlı olarak vücutta meydana gelen değişikliklerin engellenmesi, bireyin kendini daha dinamik ve genç hissetmesi açısından önemlidir. Söz konusu estetik görünüm ve güzellik algısı olunca da yaşlanma etkilerinin azaltılması son derece önem kazanır. Yaşlanma, vücudun zamana bağlı olarak gösterdiği doğal bir olaydır. Yaşlanmanın durdurulması elbette mümkün değildir ancak yaşlanmaya bağlı olarak vücutta oluşan değişiklik miktarının azaltılması, bireyin kendini daha genç hissetmesi ve daha iyi bir görünüme sahip olmasını mümkün kılar. Anti Aging ise yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan etkilerin bilimsel yöntemler ile azaltılması/ortadan kaldırılması olarak tanımlanabilir.

ANTİ AGİNG’İN AMACI NEDİR?

Anti Aging ürünlerin ve bu ürünler ile yapılan işlemlerin ana amacı, cilde daha canlı ve genç bir görünüm kazandırmaktır. Bilindiği gibi insan vücudunda yer alan hücreler, sürekli yenilenme halindedir. Ancak yaş ilerledikçe, hücrelerin yenilenme miktarı ve hızı düşüş gösterir. Beslenme şekli, kullanılan ilaçlar, zararlı alışkanlıklar gibi faktörler de hücre yenilenmesini olumsuz yönde etkileyebilir. Anti Aging’in ilk amacı ise, hücre yenilenmesini hızlandırarak vücudun onarım mekanizmasını tekrar eski formuna kavuşturmaktır.

ANTİ AGİNG NASIL YAPILIR?

Anti agingde ilk adım öncelikle ciddi bir sağlık muayenesi yaptırmak. Kişi sağlıklıysa, bunun üstüne anti aging destekleri inşa edebilir. Yetersizlikler ya da hatalar tespit edilip, iyileştirme yoluna gidilebilir. Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün değil belki fakat fiziksel çöküşün önüne geçilebilir. Genel sağlık muayenesinin yapılması işte bu açıdan çok önemlidir. Genellikle danışılan uzman tarafından kan ve hormon testleri yapılması istenir. Anti agingde en önemli unsurlardan biri de beslenme tarzıdır. Aslında yıllara meydan okumak için ilerleyen yaşları beklemeden amaç hep iyi beslenmek olursa zaten doğal anti aging de gerçekleşmiş olur. Kilo kontrolünü aktif yaşam ve egzersiz takip eder. Dengeli beslenme ile yaşlanmanın tüm belirtileri yavaşlatılabilir, hatta yeniden yapılandırılan bir beslenme tarzı ile kaliteli yaşam süresi uzatılabilir. Beslenmenin ve düzenli egzersizin hücreler üzerindeki müthiş etkisi, kısa bir sürede hissedilecektir.

BENİMSENMESİ GEREKEN ANTİ AGİNG ALIŞKANLIKLAR NELERDİR?

Güneş
Güneş, cilt kırışıklıklarında en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden koruyucu kremlerinizi sürmeden dışarı çıkmamalısınız.

Yüz mimikleri
Yüzünüzde mimik yaparken yaptığınız her hareket, cildinizin daha da kırışmasına neden oluyor. Fakat cildimiz kendini yenilediği için, oluşan minik çizgiler de zamanla kaybolur. Tabii bu yenilenme yaş ilerledikçe azalacaktır.

Sigara
Sigara, cildin en büyük düşmanlarından biridir. Cildin yaşlanmasına, kırışmasına, renginin kararmasına, kısacası cildin sağlıklı görünümünü kaybetmesine neden olur.

Uyku
Hangi uyku pozisyonunda daha uzun süre yatarsanız, cildinizin üstüne yattığınız o bölgesi daha çok kırışır… Yüzüstü ya da cenin pozisyonunda uyumak yerine sırtüstü uyuyun.

Stres
Stres, tüm hastalıkların kaynağı olduğu gibi cildinizin kırışmasına, sağlığını kaybetmesine de neden oluyor. Stresi azaltacak yöntemleri deneyin. Meditasyon bu yöntemler arasında en iyi olanı.