Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir?

Vücuda masaj yapabilen cihazlar sayesinde vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlanarak damarlar arasında biriken sıvının drenajı için bir ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklara bağlı olarak vücutta oluşan şişlikleri azaltmada ve selülit uygulamasında bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma programlarının etkinliğini artıran bir yöntemdir.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanabilir?

Ciddi dolaşım bozukluğu olanlar ve ağır dolaşım bozukluğu olanlar dışında herkes tarafından kullanılabilir.

Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Gevşemiş kas dokusunun yenilenmesi ve vücut sarkması
  • Hamilelik sonrası varis, ödem (su birikmesi) ve sarkmalar
  • Ağırlık açısından
  • Selülit durumunda
  • Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

Lenf Drenaj ile kaç kilo verebilirim?

Lenfatik drenaj tek başına kilo vermeyi sağlayan bir cihaz değildir. Etkili etki için kilo verme veya bölgesel zayıflama programlarında kullanılabilir.

Lenf Drenaj kaç seans gelmeliyim?

Uzmanlarımız, kaç seansın kullanılabileceğine ancak ilk incelemeden sonra karar verecektir.

Lenf drenajı, selülit, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında kullanılan bir kompresyon uygulamasıdır. Selülitin ilk aşamasında tek başına ve hafif bölgesel yağlamada veya ileri selülit ve bölgesel yağlamada kavitasyon programları ile birlikte kullanılabilir. Diğer programlara eklenen lenfatik drenaj, etkinin etkisini ve dayanıklılığını artırır. Lenfatik drenaj cihazı ile gerçekleştirilen bu yöntem, ayak parmaklarından bele ve hatta boyuna kadar yoğun bir masaj tekniğine dayanır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.Lenfatik sistemin en önemli özelliği ödem ve toksinlerin vücuttan atılması ve dolaşım sisteminin düzenlenmesidir. Tüm gün masada otururken ayakta duran veya çalışan kişilerde dolaşım bozuklukları çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Bozulmuş lenf dolaşımının bir sonucu olarak selülit başta olmak üzere birçok hastalık ortaya çıkar. Bu uygulama, lenf akışı yönünde farklı kuvvetlerde basınçlar uygulayarak lenfatik dolaşımı hızlandırır.

Lenfatik drenaj uygulamasının her seansı yaklaşık 30-35 dakika sürer. Cihazımızın 10 farklı programı bulunmaktadır. Her programda 30 ile 120 mm / Hg arasında değişen basınç kuvveti hastaya göre programlanır. Uygulama ağrısızdır. Oldukça rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir masaj sağlayan, vücutta özellikle bacaklarda oluşan şişlik, ağırlık ve ağrı hissini azaltmaya yardımcı olan bir cihazdır.